Öneriler

En iyi Bloggerlardan 5 Altın Öneri

Yayınlandı

Bireysel blog yazarlarından tutunda, işini kurmak ve kişisel markasını büyütmek isteyen herkesin bir günümüzde bir web sitesine ihtiyacı olduğu aşikar.

Peki bir web site oluşturduk diyelim hangi adımları izlemeliyiz en çok dikkat etmemiz gereken şeyler nedir?

1-Ekip Oluşturun

İlk önerinin sahibi: SmartBlogger.com  yazarı Jon Morrow’dan 2012 senesinden beri sektördeki en tutarlı ve başarılı blog yazarlarından biri.

Bir web sitesindeki en önemli etken içerik ve ziyaretçiyi sayfada tutabilmektir.Yüksek kaliteli bir gönderi oluşturmaya dikkat edin ve yazılarınız hakkında fikir almak için bir çevrenizde bulunan kişilerden bir okuyucu ekibi oluşturun.Okuyucu ekip sizin yazı içindeki imla ve kelime hatalarınızı görmenizi ve verecekleri tavsiyeler ile birlikte gönderinizin kalitesinin artmasında yarar sağlayacaktır.

2-Önce Nasıl Para kazanacağınıza odaklanın

İkinci önerinin sahibi: ahrefs.com sitesinin sahibi Tim Soulo’dan

Web Trafiği süper bir gösteriş metriğidir, çünkü siz ondan para kazanmaya çalışana kadar sayı hiçbir şey ifade etmez. İşletme olarak blog açmak isteyenlere tavsiyem geriye doğru gitmeleri. Önce blogunuzdan nasıl para kazanacağınızı öğrenin, ”diye açıklıyor.

Aslına bakarsanız bu çokta mantıklı bir tavsiye son yapılan analizlere göre bir ürün hakkında blog yazısı okuyan insanların %60’ı ürünü satın alıp almayacağı hakkında web sitelerindeki yorum ve yazılardan fikir ediniyor.Eğer bir e-ticaret sitesi kuracaksanız  veya şahsi bir blogda aldığınız ürünü tanıtacaksanız size tavsiyem ürünlerinizin özelliklerini ilk olarak detaylı bir şekilde yazmalı ve ürün hakkında bilgi veren bir video çekmenizdir.

3-E Posta Listesi Oluşturmak

Üçüncü önerinin sahibi: Alex Grant

Yeni blog yazarlarına tavsiyesi basit:

Bir e-posta listesi oluşturun. Not verin: “Bir e-posta listesi, Facebook veya Twitter gibi bir ağın içeriğinizi topluluğunuzda göstermesini ummak yerine, e-postalara sahip olduğunuz ve kişilere doğrudan kendi gelen kutularından ulaşabileceğiniz için, herhangi bir sosyal takipçi kitlesinden daha değerlidir. Aynı zamanda güven oluşturmanın çok etkili bir yolu, çünkü kişisel bir dokunuş katabilirsiniz. “

E-posta, hemen hemen her blog yazarı ve pazarlama ekibi için, özellikle de yeni makalelere tutarlı trafik çekmek ve bir siteden daha iyi para kazanmaya yardımcı olmak söz konusu olduğunda çok başarılı bir araç olmuştur.

4-Reklam Verin

Ülkemizde yaklaşık olarak 6 milyon blogcu var.Bu blogların aralarından sıyrılmak ve Google aramalarda üst sıralarda çıkmak için bir çok sıralama ölçütü var.Eğer herkesin ilgisini çekeceğiniz bir makaleniz yada ürününüz varsa pasif bir strateji ve organik bir trafik bekleyerek üst sıralara çıkmanız epey zor olacaktır.

 “İnsanların sizi otomatik olarak keşfetmesini bekleyemezsiniz, çünkü gezegende yedi milyar insan var – hepimiz keşfetmeye değeriz,” Okuyucularla kendi ilişkilerinize ulaşmanız ve bunları geliştirmeniz gerekiyor ve blogunuzda sunduğunuz ürün veya hizmete bağlı olarak bunu nasıl yapacağınız değişebilir.” İster e-posta listenizle etkileşime girerek, ister çevrimiçi bir kurs yayınlayarak, yüz yüze konferanslarda konuşarak veya tamamen başka bir şey yoluyla olsun, bir ağ oluşturmak her zamankinden daha önemlidir. Sizin gibi bloggerların çevrimiçi ortamda nerede zaman geçirdiğini bulun ve onların önüne geçmek için reklam verin ve düzenli çalışın.

5-Düzenli Olarak İçerikler Yazın Vazgeçmeyin ve Sabredin

Beşinci önerimizin sahibi: New York Times Gazetesi Yazarı James Clear‘den

Clear,

“Yeni makaleler yayınlayarak sürdürebileceğiniz bir hız belirleyin” diyor. “Kısa vadede sonuçlar hakkında çok fazla endişelenmeyin. Başlangıçta, bir makalenin iyi ya da kötü olduğunu düşünmem, cevabının iyi ya da kötü olması, uzun ya da kısa olması önemli değildi – tek önemli olan her Pazartesi ve Perşembe bir makale yayınlamış olmamdı. “

Tutarlı ve kaliteli içerik üretirseniz bu durum sizi rakiplerinizde ayıracaktır ve uzun vadede size potansiyel dönüş sağlayacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Copyright © 2021 SosyopatH. Kendi Halinde Blog.

Exit mobile version