Bize Katılın

Baba Olmak Zor mu?

Kendimden

Baba Olmak Zor mu?

Bu yazıyı yazmamda ki temel etken 2 çocuk sahibi bir baba olmam.

Babalık:Annelik gibi içgüdüsel gelişen bir olay değil bana göre, bir anne adayı hamile olduğu anda hemen o duruma adapte olabiliyor ve bir takım his değişiklikleri yaşamaya başlıyor. Bu durumsa baba tarafında çok daha farklı.

Eşimin hamile olduğunu öğrendiğimde ne düşüneceğimi bilmiyordum açıkcası.İçimde o an hem mutluluk, hem acaba iyi bir baba olabilir miyim?, hemde ya maaşım artık yetmezse gibi çeşitli düşünceler geçmeye başladı.Hem ağlamaya başladım hemde bir yandan seviniyordum.Bu hissi hangi babaya sorsanız tam da böyle yorumlar sanırım.

Eşimin hamilelik süresince ben daha durumun ne olduğunu anlayamamıştım.Asıl macera 9. ayda başlayacaktı.

Bir babaya en büyük tavsiyem henüz çocuğunuz doğmadıysa uykunuzun tadını çıkartın.

Baba olduğunu insan çocuğunu gördüğü ilk anda anlıyor ve duygu düşünceleri tamda o anda değişiyor.

Sevginin ne demek olduğunu hayattaki en gerçek hissin bu olduğunu anlıyor.O minicik elleri ilk gördüğü an işte bu diyor içinden.

İlerleyen günlerde ise işte tam bu noktada gerçek hayat başlıyor.

Eğer vardiyalı çalışan biriyseniz ciddi şekilde bu durum zor tam uyuduğunuz anda ağlamaya başlıyor ve bazen uykusuz işe gidiyorsunuz.Kadınlara bu konuda Rabbim yardım etsin.Erkekler olarak bizler biraz uykusuz kalsakta eşlerimiz neredeyse tüm gün uyumuyor ve bu durumdan şikayetçi olmuyorlar.

Biz ise bazı günlerde bu durumdan şikayetçi olabiliyoruz.

Durumu şöyle belirteyim ki Covid-19 nedeniyle belirli bir süredir izindeyim.Bu süre zarfında çok şey öğrenme fırsatım oldu.

Çocuğumun ilk konuşmalarını duymak, onun yürüyüşünü görmek, neredeyse bütün gün oyun oynamak , altını değiştirmek, birlikte yıkanmak, geceleri sabaha kadar uyuması için sokaklarda dolaşmak…

Bazen araba olup üstüme bindirip onu gezdirmek bazen de model olup onun bana makyaj yapmasını izlemek.Aynı oyunları her gün defalarca oynamak ve sıkılsan bile belli etmemek.

Elbette bazen biz erkek milletinde sabır bitebiliyor.Bazen kızabiliyoruz, ama şunu farkettim ki siz ona kızsanız bile 5 dakika sonra o yanınıza geliyor ve size sarılıp öpüyor.İşte tam o anda gerçek aşkın sevginin ne olduğunu anlıyorsunuz.

Kadınlar erkekler için düşüncesiz dese de şunu çok iyi biliyorum.Bir erkeğin kafasından gün içinde onlarca düşünce geçiyor.Ama her zaman tek düşündüğü şey çocuklarını ve geleceklerini düşünmek oluyor.

 

 

Okumaya devam edin
Hoşunuza gidebilecek benzer içerikler...
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Kendimden

 • Kendimden

  Her İnsan Bir Gün Engelli Olabilir

  Tarafından

  Engelli nedir ilk olarak bu tanımla başlayalım. Engelli, yaralanma ya da fiziksel veya zihinsel bir rahatsızlık...

 • Kendimden

  Seni Çocukça sevmek

  Tarafından

  Hayatımın en özel günlerinden biri olan 24 Aralık 2010 tarihi hiç unutamayacağım bir gün benim için. Hayatıma...

En üste