Bize Katılın

Microsoft Sizi Ölümden Sonra Tekrar Diriltebilir

Teknoloji ve Web

Microsoft Sizi Ölümden Sonra Tekrar Diriltebilir

Geçtiğimiz günlerde Microsoft,insanları öldükten sonra dijital dünyada canlı olarak kalmaları için bir patent başvurusunda bulundu.İnsanların zihnini kullanarak yeni yapay zeka modeli olarak kullanmayı planlayan Microsoft,bu işlemi sadece sohbet botu olarak kullanacağını bildirdi.

Microsoft‘un Patent açıklamasına göre:

“Bu patent yön açısından, belirli bir kişi hakkındaki sosyal verilere (örneğin, görüntüler, ses verileri, sosyal medya gönderileri, elektronik mesajlar, yazılı mektuplar vb.) Erişilebilir. Sosyal veriler, belirli bir kişinin kişiliğinin temasında özel bir dizin oluşturmak veya değiştirmek için kullanılabilir. ” şeklinde ifadelerde bulunuldu.Sohbet botu size bazen gerçek bir kişinin konuşması gibi gelebilir.Bazı yönlerden kişilerin sesini kullanacağız.

Şeklinde ifadelerde bulunuldu.

Yapay zekanın veri öğrenim şekli insan beyniyle benzerdir.İlk olarak bilgiyi alır ardından bilgiyi beslemeye başlar öğrenmeye açıktır ve öğrendiklerine göre karar vermeye başlar.Aslında bu olay insanlar için çok yararlı bir yöntemdir.Çünkü bilgisayarlar insanlar gibi hisleriyle karar vermez objektiflerdir ve bilgiyi hızlı bir şekilde aktarabilir ve asla öğrendiği bir şeyi unutmaz.

Olaya genel açıdan bakacak olursak Microsoft‘un bu patent başvurusundaki temel nedeni ölen ve sevilen birinin sanal dünya da olma geri dönüşümünü sağlamak.

Düşünmek gerekirse çok sevdiğiniz biri öldü diyelim ve sizin ona ihtiyacınız var gerçek olmasada sanal ortamda onun sesini duyabilir, sohbet edebilir, özlem geçirebilirsiniz bu durum pek çok insanın isteyeceği bir şeydir.

Ahlaken etik olmasada Microsoft bu patent başvurusunu sadece insanları mutlu etmek için yaptığını söylüyor.

Okumaya devam edin
Hoşunuza gidebilecek benzer içerikler...
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Teknoloji ve Web

En üste