Öneriler

Mutlaka izlemeniz gereken 5 Netflix Bilim kurgu dizisi

Yayınlandı

Bilim kurguya meraklımısınız? Hayal gücüyle birleşerek muhteşem animasyonları ve efektleri bir araya getiren bu 5 Muhteşem diziyi mutlaka izlemelisiniz.


5- %3

imdb 7.6/10

4 Sezon olan Brezilya yapımı bu dizide dünya ikiye bölünmüştür.Bir tarafta insanlar çok yoksul diğer tarafta ise tüm insanlar ayrıcalıklı ve rahattır.Tüm insanlarda kontrol çipi bulunmaktadır yoksul taraf her an kamerayla izlenmektedir.Her insana hayatı boyunca diğer tarafa geçmeleri için birer şans verilmektedir. 20 yaşına gelen herkes %3 lük kısı

ma geçmek için zorlayıcı hatta ölümcül birçok teste girmek ve başarmak zorundadırlar.Her testte kafa karıştırıcı ve elemeyi basitleştiren birçok yöntem bulunmaktadır.En güvendiğiniz kişi bir anda düşmanınız olabilir.

 

 

4- The 100

imdb 8.7/10

 

 

 

 

7 Sezon olan bu dizi Kass Morgan’ınaynı isimli kitabından uyarlanan bu eser dünyada nükleer patlamaların insanları yok etmesinin ardından hayatta kalanların Ark isimli bir uzay gemisinde yaşamını anlatıyor.

Ark gemisinde tükenen besin ihtiyaçları ve oksijen kaynağının azalmasıyla dünyaya  97 sene sonra Ark gemisinde suç işlemiş 100 kişi gönderilmeye karar veriliyor.

Dünyanın nükleer patlamanın etkisinden 100 senede kurtulacağı ve yeniden yaşanabilir halde düşünülüyor.

Dünyaya dönen bu insanları çok farklı tehlikeler beklemekte ve aslında dünyada çok farklı bir yaşam söz konusudur.Dünyaya gönderilen 100 suçluya Arkla iletişim kurmaları için bileklikler takılmıştır.Fakat dünyada yaşam olduğunu gören suçlular bilekliklerini çıkarmış ve bağlantılarını sonlandırmıştırlar.Ama asıl tehlike kendi uzay gemisinde ki insanlar değil dünyanın ta kendisidir.

3- Stranger Things

imdb 8.7/10

Yeni bölümleri hala çekilmekte olan bu muhteşem dizide 1980‘li yılların sisli ve korku dolu olan Amerika birleşik devletlerinin İndiana eyaletinde geçmektedir.

ABD enerji bakanlığı tarafından yürütülen yasa dışı projede henüz küçükken ailesinden alınan ve üzerinde deneyler yapılan ve farklı özellikler kazanan 11 isimli kızın başından geçen olaylar aktarılmaktadır.

Aynı zamanda yanlış deneyler sonucu oluşan paranormal ve doğaüstü deneyler ile farklı boyutların açılması sonucu dünyayı karanlık ve gizemli olaylar beklemektedir.

2- Sense 8

imdb 8.8/10

2 Sezon olan bu dizide dünyanın farklı yerlerinde yaşayan ve birbirini daha önce hiç görmemiş 8 kişinin gizemli bir bağlantı sayesinde zihinleri birbirleriyle bağlanmıştır.

Her karakter kendinde olmayan özellikleri zihin bağlantısı sayesinde kullanabilmekte ve diğer kişilerin olduğu ortama ve yanına gidebilmektedir.

Bir süre sonra bu telepati yöntemi onları bir araya getirecek ve asıl bağlantıyı kuran gizemli olayı aramaya teşvik edecektir.

1-Black Mirror

 

 

 

5 Sezon olan bu dizinin her bölümünde karakterler ve konu değişmektedir. Genellikle gelişen teknoloji ve insan ütopyaları anlatılmaktadır.Toplumun teknoloji ile nasıl soyutlandığı ve sanal dünyanın insan üzerinde

ki etkileri anlatılmaktadır.

Artık insanlar mutsuz ve ne yapacaklarını bilmemektedir sosyal medya ve platformlar insanları ele geçirmiştir.

Hastalar ve yaşlılar kendilerini çipler yardımıyla zihinsel bir dünyada sağlıklı bir şekilde yaşayabilmektedirler.

 

 

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Copyright © 2021 SosyopatH. Kendi Halinde Blog.

Exit mobile version