Bize Katılın

YÖK anket sonuçlarını değerlendirecek mi ?

Eğitim

YÖK anket sonuçlarını değerlendirecek mi ?

YÖK, üniversite öğrencilerinin uzaktan eğitim sürecini değerlendirecekleri bir anket düzenlemeye karar verdi.

ettirilmesine dair bir karar çıkarabilir.Koronavirüs pandemisinin en çok etkilediği grup, hiç şüphesiz öğrenciler oldu. Hem ilk ve ortaokul öğrencileri hem de üniversite okuyan öğrenciler,uzunca bir süredir okullarından uzaktalar. 

 Her ne kadar Milli Eğitim Bakanlığı okulların 15 Şubat itibarıyla açılacağını duyurmuş olsa da bu durum, kısıtlı bir öğrenci kitlesiyle sınırlı olacak ve öğrencilerin büyük bir bölümü, okullarından uzak kalmaya devam edecekler. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulları açmaya yönelik çalışmaları devam ederken YÖK de bu konuda boş durmuyor gibi görünüyor. YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapılan açıklamalara göre kurum, üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerin konuyla ilgili neler düşündüğünü soracak. Düzenlenecek bir anket hem üniversiteler için uzaktan eğitimin hem de Türkiye için koronavirüs salgınının seyrini değiştirebilir gibi görünüyor.

Ankete katılmak için yapmanız gerekenler

YÖK tarafından başlatılan anket, kurumun resmi internet sitesinde yer alıyor. Burada bulunan bağlantıyı kullanarak ulaşabileceğiniz internet sitesine girdiğinizde yapmanız gerekenler ise size sorulan soruları yanıtlamak.

 

Okumaya devam edin
Hoşunuza gidebilecek benzer içerikler...
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Eğitim

En üste